ENG
+90 216 688 03 67

Univar Kimya Ltd.Şti.

Univar Kimya Ltd.Şti.

Kimya Sektöründe dünya çapında bir marka olan Univar 2011 yılında Türkiye pazarına 3 firma satın alarak yatırım yapmıştır.

Farklı ERP programları kullanan bu 3 firmanın Mikro ERP ürünleri ile tek çatı altında toplanması hedefi ile yola çıkılmış ilk etapta firmaların süreç analizleri yapılarak Mikro kullanmayan şirketlerde hızlı bir şekilde Mikro Erp yapısına geçiş yapılmış ve 2012 yılı itibariyle kullanıma geçilmiştir.

Yasal sürecin tamamlanması ile bütün şirketler Univar çatısı altında birleştirilmiş ve Satış, Satın alma, Finans ve Depo yönetimi fonksiyonları işler hale getirilmiştir.

Operasyonel süreçlerle birlikte Personel Bordrolama ve IK süreçleri de Mikro ürünleri ile takip edilmeye başlanmıştır.

Türkiye operasyonundaki başarı yurt dışı yönetim tarafından da büyük memnuniyetle karşılanmış ve orta Doğu operasyonunda Mikro ERP ürünleri ile takip edilmesi talep edilmiştir.

2012 yılının Ağustos ayında başlayan çalışmalar 01.12.2012 tarihinde tamamlanmış Böylece bütün ülkeler için eğitim ve implementasyon süresi 3 ay gibi kısa bir zamanda tamamlanmıştır.01.01.2013 tarihi itibariyle Yunanistan, Dubai, Mısır ve Fas'ında canlı' ya geçişi ve Mikro ürünlerini kullanması sağlanmıştır.